א.א. מ.פ.ה. מתכות בע"מ
4.86
7 חוות דעת

התקשרו עכשיו

073-7751550

א.א. מ.פ.ה מתכות בע״מ

סוגי קרינה רדיואקטיבית

גם בכל הנוגע לקרינה רדיואקטיבית ניתן לערוך הפרדה בין סוגים שונים שלקרינה. סוג השפעתם כמובן שונה.

קיימים 4 סוגים עיקריים של קרינה רדיואקטיבית:

  1. קרינת אלפא (α)– סוג שלקרינת חלקיקים כבדה, תוצר של התפרקות רדיואקטיבית, שלמעשה מורכבת מגרעיני אטום שלהליום. היא נפלטת עם אנרגיה קינטית בסדר גודל של מיליון אלקטרו-וולט.
    את הקרינה ניתן לזהות באמצעות מכשור מיוחד. היא נישאת למרחק סנטימטרים בודדים, ולרוב, אינה גורמת לנזק משמעותי. היא מסוגלת לחדור דף נייר אחד, אך לא מעבר לכך.

  2. קרינה מסוג זה אינה מסוגלת לחדור דרך בגדים או עור, אלא אם כן היא באה במגע עם פצעים פתוחים. כמו כן, היא עשויה להיות מסוכנת אם שואפים אותה או בולעים מזון שהיא מפוזרת עליו.

  3. קרינת בטא (β) – בדומה לסוג אלפא, גם זו קרינת חלקיקים, אלא שבניגוד אליה, היא נישאת באוויר לאורך כמה מטרים, וחודרת באופן מתון יחסית דרך שכבות שונות, כולל שכבות העור החיצוניות.חשיפה ממושכת עשויה לזהם את העור, לפגוע בתאים המתחדשים ולגרום לפצעים משמעותיים.ניתן להתגונן בפניה באמצעות משטח עופרת.

  4. קרינת גמא (γ) – סוג הקרינה המסוכן והחדיר מכולן, שהדרך היחידה להתגונן מפניה היא באמצעות לוח עופרת עבה במיוחד. גם חשיפה שאינה ממושכת לסוג זה של קרינה עשויה לגרום לנזק משמעותי: היא עלולה לגרום לאדם שנחשף אליה לפתח סרטן, ובמקרים של חשיפה ממושכת היא אף עלולה לגרום למוות.

  5. קרינת רנטגן (X) – כמעט לכל בני האדם יצא לפחות פעם בחיים לעשות צילום רנטגן. סוג קרינה זה הוא שימושי ביותר בעולם הרפואה, מאחר והוא מאפשר לבצע אבחון מדויק יותרלבעיה רפואית כלשהי, אף על פי שגם במקרה זה מדובר בקרינה מייננת בעלת אנרגיה גבוהה ביותר, אשר נחשבת למסוכנת לבני האדם. עם זאת, מאחר ומדובר בחשיפה קצרה ביותר בהליך דיאגנוסטי-רפואי, החשיפה יחסית מינימלית, ולכן נחשבת לבטוחה יחסית.

חברת א.א. מ.פ.ה מתכות הינה בין החברות הייחודיות והמובילות בארץ בייצור מוצרי עופרת להגנה מפני קרינה מייננת רדיואקטיבית. אנו יוצקים,מעבדים ומייצרים מגוון מוצרי עופרת, ומקפידים לעמוד בתקנים הקפדניים ביותר.

כמוכן, אנו מעמידים לשירותכם מומחים מהשורה הראשונה, אשר ישמחו לעמוד לשירותכם ולספק לכם מענה מקצועי בנושאי התמחותנו.

סוגי קרינה רדיואקטיבית

צור קשר

תפריט נגישות