א.א. מ.פ.ה. מתכות בע"מ
4.86
7 חוות דעת

התקשרו עכשיו

073-7751550

א.א. מ.פ.ה מתכות בע״מ

פתרונות אקוסטיים לבידוד רעשים

בחירה נכונה של פתרון אקוסטי יכולה לסייע לבודד רעשים במבנים משותפים, בתים פרטיים, דירות, בתי עסק, חנויות, אולמות, מרכזי לימוד ומסחר ועוד. עם זאת, חשוב להכיר את ההבדלים בין הפתרונות הקיימים ולהביא בחשבון את היתרונות של כל אחד מהם

פעולות שונות של הפחתת רעשים מיועדות על מנת ליצור בידוד. אם מצליחים לבודד רעשים בין חלל החוץ לבין חלל הפנים, המשמעות המיידית היא שיפור באיכות החיים. יתרה על כך, לפעולות שונות של בידוד רעשים יש משמעות פרקטית: כאשר מצליחים לבודד את הרעש בין חלל החוץ לבין חלל הפנים, ניתן לקיים לימודים או מסחר במגוון רחב של סוגי מבנים, בתים, דירות וכן הלאה.

הדבר החשוב ביותר הוא להתאים סוגים שונים של פתרונות לבידוד רעשים לצרכים של קהל היעד והלקוחות. את זה עושים באמצעות השוואה בין פתרונות אקוסטיים רלוונטיים ובעזרת הצבעה על היתרונות או לחילופין החסרונות של כל אחד מהם. לאחר מכן, ניתן להיכנס אל עובי הקורה ולבדוק מה בעצם מאפיין פתרונות אקוסטיים מסוימים לעומת פתרונות אחרים.

הבדלים בין סוגים שונים של פתרונות אקוסטיים לבידוד רעשים

הנה למשל כמה סוגים שונים של פתרונות אקוסטיים לבידוד רעשים ומה שאפשר
ללמוד על היתרונות שלהם מתוך רשימת התכונות והמאפיינים:

א. צמר סלעים – צמר סלעים הוא חומר בידוד, שכיח נפוץ וזמין שעשוי בזלת וסלעים מינרלים. המטרה שלו היא לבודד גם חום וגם רעש והוא מגיע בלוחות שמיועדים לבידוד תרמי ואקוסטי כמו כן, ניתן להשתמש בלוחות של צמר סלעים כפתרון עבור בידוד מפני רעש או כחוסמי אש. ברוב המקרים, מוצאים לוחות כאלה של צמר סלעים בחיפוי קירות של אולפני הקלטות, כיתות לימוד או בתצורה של מזרונים לכיסוי צינורות חמים.

ב. צמר זכוכית – אי אפשר לדבר על הבדלים בין סוגים שונים של פתרונות אקוסטיים לבידוד רעשים בלי להזכיר צמר זכוכית. זהו אחד מחומרי הבידוד האידיאליים שמיועדים גם לצרכים אקוסטיים וגם לצרכים תרמיים, כי הוא מיוצר מסיבי פיברגלס ומתאים עבור בידוד של מחיצות גבס, תקרות וגגות רעפים. כמו כן, הוא ניתן לדחיסה מקסימלית בגלל גמישות רבה והוא אינו שוקע או מתפורר גם לאחר חשיפה לשינויי טמפרטורה ולחות.

ג. ספוג מלמין – בעלי מקצוע רבים מהתחום של בידוד רעשים בוחרים להשתמש בספוג מלמין. באמצעות ספוג מלמין ניתן להרוויח את ספיגת הרעש, לעמוד בפני טמפרטורות גבוהות וגם להשיג חסינות מפני אש. השילוב הזה בין תכונות שונות מוכיח את עצמו עם ספוג מלמין והופך אותו לפתרון של בידוד רעשים לסקטור הפרטי או המסחרי.

ד. יריעות חוסמות אש – השם או המאפיינים של יריעות חוסמות אש עלולים לבלבל, כי בפועל מדובר על פתרון רלוונטי לבידוד רעשים. גם פה, הדגש הוא על ניסיון לשלב כמה שיותר תכונות שונות באותו חומר גלם על מנת לחסוך בהוצאות. היריעות עצמן עשויות חומר אקרילי, יש עליהן ציפוי של שכבת פוליאתילן סיליקוני והן לא רעילות אלא ניתנות להשמה או לחיתוך.

איך בוחרים פתרונות אקוסטיים לבידוד רעשים?

השאלה המתבקשת היא מה לקוחות קצה יכולים לעשות על מנת להגדיל את הסיכוי ליהנות מהיתרונות של פתרונות אקוסטיים לבידוד רעשים. בשביל לענות על השאלה הזו, צריך להתייעץ עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו.

היתרון של התייעצות עם בעלי מקצוע בא לידי ביטוי ביכולת לבחור פתרונות שיחזיקו מעמד. כמו כן, מקבלים הצעת מחיר ומבררים לגבי תקופת אחריות בתום עבודות האיטום והבידוד.

צור קשר

תפריט נגישות