א.א. מ.פ.ה. מתכות בע"מ
4.86
7 חוות דעת

התקשרו עכשיו

073-7751550

א.א. מ.פ.ה מתכות בע״מ

הפחתת רעשים בצנרת - כל מה שצריך לדעת

מפגעי רעש הם דבר שיש צורך למנוע ככל שניתן לעשות זאת. בין אם מדובר ברעשים מסביב לבית, ובין אם מדובר ברעשים שקורים בתוך ביתנו, יש צורך בפתרונות מתאימים שמאפשרים למנוע את מפגעי הרעש ולחיות בסביבה שקטה ונעימה ככל הניתן.

היכן נחוצים פתרונות של הפחתת רעשים?

ישנו מגוון של מרחבים בהם יש צורך בפתרונות מקצועיים להפחתת רעש כגון שימוש בחומר בידוד אקוסטי, הדוגמאות הבולטות לכך הן מקומות בהם קיים רעש משמעותי, או לחילופין כאלה שיש צורך להבטיח בהם שקט.

רבים חשובים שיש שימוש בפתרונות להפחתת רעש בעיקר במקומות כמו חדרי הקלטות, אולמות קולנוע, אולמות הרצאות וכדומה. אך למעשה אנשים לא חושבים על המקום החשוב ביותר למנוע בו רעש- הבית הפרטי שלנו.

גם במרחבים ביתיים כמו מקלחות וחדרי שינה יש צורך בפתרון הפחתת רעש מתאים – בחדרי שינה- בכדי למנוע מפגעי רעש משכנים, או לחלופין במקלחות- הפחתת רעש מצנרת המים.

כיצד תתכננו פתרונות בידוד מתאימים?

בכדי לתכנן בצורה מקצועית פתרון להפחתת רעש, יש צורך בתצורה כזו או אחרת של בידוד אקוסטי. דוגמה טובה לכך היא שימוש ב"עוסמר" כך למעשה הוא יכול להפחית ואף למנוע ולבודד רעשים בצנרת הסניטרית בחדרי המקלחת והשירותים. אנו מציעים גם דוח בדיקה של אקוסטיקה וייעוץ בידוד והפחתת רעשים למטרות שונות.

בייחוד במקרים בהם צנרת הביוב חוצה את דירות המגורים בין הקומות ועוברת בקירות חדרי השינה והסלון ורעש ירידת המים גורם לאי נוחות רבה לדיירי הבניין.

עוסמר - עופרת וספוג למניעת רעש בצנרת ביוב שעוברת בין הקומות

חומר בידוד רעשים אקוסטי

בידוד אקוסטי יש לתכנן בצורה מקצועית ויש לבחור בצורה נכונה חומרים, בכדי להבטיח שהוא אכן יעמוד במטרה החשובה שלו בצורה נכונה, ויהפוך את הסביבה שבתוך חדר המקלחת לסביבה סטרילית מבחינת רעש מתוך צנרת המים. מומלץ מאוד לתכנן את השימוש בחומר בידוד אקוסטי עוד משלב תכנון הבית והתקנת הצנרת על מנת להבטיח את הפחתת הרעש ואף את תקינות הצנרת והקירות.

מדוע חשוב לבחור חומרי בידוד אקוסטיים נכונים?

ישנן לא מעט אפשרויות ופתרונות בכל מה שנוגע לבידוד אקוסטי. החל בפתרונות שמבודדים את המרחב בצורה מוחלטת, דרך פתרונות שחוסמים רעשים עיקריים, וכלה בפתרונות שמתאימים בדרך כלל למרחבים ביתיים, יש לבחור בפתרונות המתאימים ביותר עבור המרחב שאותו אתם מתכננים.

איזה פתרון כדאי? במה הבחירה צריכה להיות תלויה?

מתוך המגוון של פתרונות בידוד אקוסטי, ישנן כמה אפשרויות שיכולות להיות מתאימות לכם בהתאם לרמת הבידוד הנחוצה. דוגמה טובה לכך היא בידוד אקוסטי לצנרת המים בחדרי האמבטיה באמצעות "עוסמר". המוצר "העוסמר" הינו חומר בידוד אקוסטי העשויי מיריעות עופרת וספוג ייחודי המפחית באופן משמעותי רעשים ומתאים למגוון מטרות בעיקר לחדרי האמבטיה.

יריעות בידוד אקוסטי

יריעות שנבחרות על ידי בעלי מקצוע מאפשרות לשפר את הביצועים של הבידוד האקוסטי. היתרון הוא שניתן להוסיף יריעות מן הסוג הזה אל מערכת הבידוד הקיימת, או כמובן ליישם אותן במבנים חדשים או בבתים שעוברים שיפוץ. בנוסף, כדאי להתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי התאמה אישית של יריעות בידוד אקוסטי ובנוגע לאופן שבו מתקינים אותן בין הקירות, מתחת לרצפה או בגג.

היתרון העיקרי של יריעות בידוד בא לידי ביטוי בעמידות גבוהה לטווח ארוך. בניגוד לשימוש בחומרים מסורתיים יותר, היריעות שומרות על אפקטיביות גם אחרי שנים רבות. מהבחינה הזו, התקנה חד פעמית של היריעות היא השקעה משתלמת. בזכות היריעות, אפשר להשביח את ערך הנכס של הבית הפרטי ולהעלות אותו.

יריעה 2 מ' המספיקה לעיטוף צינור 4 צול באורך 4 מ' ולידה היריעה מחולקת לחצי

יריעה 2 מ' המספיקה לעיטוף צינור 4 צול באורך 4 מ' ולידה היריעה מחולקת לחצי

עוסמר מגולגל סביב צינור 4 צול עם אזיקונים2

עוסמר מגולגל סביב צינור 4 צול עם אזיקונים

עוסמר מגולגל סביב צינור 4 צול עם אזיקונים

עוסמר מגולגל סביב צינור 4 צול עם אזיקונים2

איך מיישמים יריעות בידוד אקוסטי?

אופן היישום של יריעות בידוד אקוסטי נקבע לפי סוג המבנה והגודל שלו. מלבד המפרט של המבנה עצמו, ניתן להתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי עוד כמה שיקולים:

א. גודל היריעות המבוקשות – באופן עקרוני, ניתן ליישם מספר יריעות קטנות או יריעה גדולה אחת. אבל בשביל לדעת איזה מבין האופציות אפשרית או רלוונטית, צריך להתייעץ עם חברה מיומנת לגבי גודל היריעות המבוקשות.

ב. עלות יישום היריעות – ההתקנה של יריעות בידוד אקוסטי כוללת בתוכה גם את חומרי הגלם וגם את העבודה. בבתים גדולים במיוחד, ניתן לחסוך את ההוצאות לכל מ"ר של בידוד.

ג. השפעה על בידוד תרמי – חשוב להבין שיש הבדל בין יריעות שהמטרה שלהן היא איטום או בידוד תרמי, לבין יריעות שהתפקיד שלהן הוא לספק בידוד אקוסטי. עם זאת, יש מקרים שבהם היריעות שמשמשות לטובת בידוד אקוסטי גם משפרות את הביצועים של מערכת הבידוד או האיטום התרמי.

ד. התאמת היריעות לחדר – יש גם הבדל בין יריעות בידוד אקוסטי לחדרים רטובים, חדרי שינה, מטבחים וכן הלאה. אם רוצים להגיע לרמה גבוהה של בידוד אקוסטי, חשוב להתאים את היריעות לאופי החדר.
לסיכום, יריעות בידוד אקוסטי מוכיחות את עצמן. את זה ניתן לראות במגוון רחב של פתרונות אקוסטיים ובכל סוגי המבנים והדירות.

הפחתת רעש בצנרת – דרך השירות של א.א. מ.פ.ה מתכות

א.א. מ.פ.ה מתכות היא חברה המתמחה בייצור מוצרי עופרת, בדגש על מוצרי אינסטלציה ומוצרי מיגון קרינה ובידוד. כך, אם אתם זקוקים לפתרונות בידוד אקוסטי והפחתת רעשים בחדרי האמבטיה– אתם יכולים לפנות אלינו ולקבל את השירות המקצועי שנחוץ לכם, שייצור בידוד מהצרנת בהתאם לצרכים שלכם.


רוצים פתרון הפחתת רעשים ביתכם? צרו קשר כבר עכשיו בטלפון – 073-7751550

צור קשר

תפריט נגישות