א.א. מ.פ.ה. מתכות בע"מ
4.86
7 חוות דעת

התקשרו עכשיו

073-7751550

א.א. מ.פ.ה מתכות בע״מ

איזה חומר בידוד אקוסטי מומלץ לצנרת

יריעות אלומיניום עוזרות בין היתר להפחית רעשי צנרת וניתן לשלב אותן בקלות גם בבית פרטי וגם בדירה שנמצאת בבניין מגורים משותף. בנוסף, חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי התקנה של פתרונות בידוד ולנצל את היתרונות שלהם בטווח הקצר והארוך

השאלה איזה חומר בידוד אקוסטי מומלץ לצנרת רלוונטית אצל רוכשי דירות ושוכרי בתים. בכל אחד מהמקרים האלה, ניתן להרגיש מהר יחסית את הפגיעה באיכות החיים בגלל צנרת שאינה מספיק מבודדת. כאשר הבידוד האקוסטי של הצנרת לא קיים או לא מספיק טוב, התוצאה המיידית היא רעשים תכופים שאותם אפשר לשמוע בכל חלקי הבית או הדירה. יתרה על כך, יש מקרים שבהם היעדר בידוד אקוסטי פוגע בערך הנכס ומוריד אותו בעשרות אחוזים.

החדשות הטובות הן שכיום יש סוגים שונים של חומרים שבהם ניתן להשתמש על מנת לשפר את הבידוד האקוסטי עבור הצנרת. אפשרות אחת היא לשאול למשל איזה חומר בידוד אקוסטי מומלץ לצנרת עוד לפני שבונים את הבית החדש, בעוד אפשרות שנייה היא להתמקח על הקבלן על חומר בידוד רלוונטי במהלך שיפוץ. כמו כן, באחריות בעלי בתים חדשים לוודא שימוש בחומר בידוד אקוסטי איכותי כחלק מהמפרט של דירות בבנייני מגורים משותפים.

היתרונות של יריעות אלומיניום

התשובה לשאלה איזה חומר בידוד אקוסטי מומלץ לצנרת היא יריעות גומי. באמצעות יריעות אלומיניום שביניהן יש חומר בידוד תרמי, ניתן להשיג שורה ארוכה של יתרונות:

א. התקנה מקצועית או עצמאית – התקנה של יריעות אלומיניום שביניהן חומר בידוד תרמי מגומי יכולה להתבצע לבד או באופן מקצועי. היתרון של התקנה לבד הוא שחוסכים בהוצאות, אבל החיסרון הוא שנדרשת מיומנות מסוימת. מנגד, התקנה מקצועית היא פתרון מעולה עבור מי שרוצים להשיג תוצאות מעולות – אך צריך לתמחר אותה בנפרד מעלות היריעות.

ב. עמידות גבוהה – חומר בידוד אקוסטי מומלץ לצנרת חייב להיות מאוד עמיד. אם החומר לא מספיק עמיד, הלחות והמים שיש סביב הצנרת עלולים לגרום להופעת כשלים בבידוד. בשביל להבטיח עמידות גבוהה, משתמשים ביריעות אלומיניום שעמידות בפני שיתוך וקורוזיה ומוסיפים ביניהן את הגומי שאחראי על האקוסטיקה.

ג. עלות משתלמת – יריעות אלומיניום שביניהן חומר בידוד איכותי מגומי מעלות את ערך הנכס בעשרות אחוזים. בזכות עלות משתלמת של יריעות מן הסוג הזה, ניתן להרוויח את היתרונות של בידוד אקוסטי אפקטיבי גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. זה למעשה הופך את הרכישה של יריעות אלומיניום עם מילוי מגומי להשקעה משתלמת ולא להוצאה רגילה.

לסיכום, השוואה בין סוגים שונים של חומרי בידוד היא בדרך כלל אחד הצעדים הראשונים שעושים על מנת לשפר את התפקוד של הצנרת. בשביל להשיג שיפור בתפקוד, משווים בין חומרי בידוד אקוסטיים ומתייעצים עם א.א. מ.פ.ה. מתכות בע"מ.

צור קשר

תפריט נגישות