א.א. מ.פ.ה. מתכות בע"מ
4.86
7 חוות דעת

התקשרו עכשיו

073-7751550

א.א. מ.פ.ה מתכות בע״מ

מכסה ביוב למקלחת מחיר

היכרות עם סוגים שונים של מכסים לביוב ואביזרי ניקוז מאפשרת לשדרג חדרי רחצה ומקלחת. במאמר הבא נסביר למה קיימים פערי מחירים בין האביזרים, מה משפיע עליהם ומה העלות הממוצעת בתחום

התפקיד של מכסה ביוב למקלחת הוא כפול: ראשית, עליו למלא תפקיד פונקציונאלי ולאפשר סתימה ואיטום של מכסה הביוב. כאשר המכסה יעיל ואפקטיבי, המשמעות היא שריחות לא נעימים של ביוב לא יעלו למעלה ויפגעו בחוויית הרחצה ובאיכות החיים. שנית, למכסה ביוב יש גם תפקיד דקורטיבי. בהרבה מאוד מקלחות וחדרי רחצה, המכסה ישתלב בעיצוב הכללי וישפיע על הרושם הראשוני.

הבעיה היא שמאוד לא פשוט לבחור את המכסה המתאים עבור הביוב בחדרי רחצה ובמקלחת. קודם כל, יש הבדלים בין סוגי המכסים. שנית, העלויות של המכסים אינן קבועות אלא דינאמיות. אז כדי ליהנות מהיתרונות של מכסים כאלה, צריך להכיר את ההבדלים בין הדגמים ולדעת מה משפיע על המחירים שלהם.

מהם סוגי המכסים הקיימים למקלחת?

הנה למשל כמה סוגים שונים של מכסים למקלחת שבהם אפשר להשתמש פחות או יותר בכל סוגי חדרי הרחצה:

א. מכסה אוניברסלי – היתרון של מכסה אוניברסלי בא לידי ביטוי בכך שהוא מתאים לכל סוגי פתחי הביוב. בנוסף, יש מכסים אוניברסליים שיכולים להתאים לכיור. מנגד, העמידות של מכסה אוניברסלי מעט מוגבלת והוא זז בקלות גם אם לא מתכוונים לכך.

ב. מכסה רשת
 – המכסה הנפוץ ביותר בחדרי מקלחת ורחצה הוא זה שנראה כמו רשת. מכסה רשת אפשר להשיג מחומרי גלם שונים ובהם ניקל, אלומיניום, מתכת ועוד. היתרון של מכסה רשת בא לידי ביטוי בכך שהוא מתחבר בקלות ובצורה אמינה אל פתח הביוב, בעוד החיסרון הוא שעלול להיות קשה לנקות ממנו את השערות ואת הלכלוך.

ג. פס ניקוז מרובע
 – דגם אחר ויוקרתי יותר של מכסה ביוב למקלחת נראה כמו פס ניקוז ומגיע במבנה מרובע. הוא מתאים לכיסוי באריחים שבהם משתמשים לריצוף חדרי מקלחת ורחצה, כולל תעלת ניקוז ותושבת מנירוסטה איכותית וגם בעל מתאם סיליקון ייחודי להתקנה קלה ומהירה.

מה טווח המחירים המקובל בתחום?

המידע הקיים מגלה שבעת השוואה בין דגמים של מכסה ביוב למקלחת מחיר יכול להתחיל בכמה עשרות שקלים ולהגיע למאות שקלים. כך למשל קליק פלוס יעלה כ-40 ש"ח, אבל פס ניקוז מרובע כבר יעלה 580 ש"ח. כמו תמיד, איכות חומרי הגלם ובעיקר המבנה של כל סוג של מכסה ביוב ישפיעו על המחיר ועל התקציב.

צור קשר

תפריט נגישות